15-tego maja Polska zacznie dzielić się Colą

15-tego maja Polska zacznie dzielić się Colą

Coca-Cola to jedna z największych marek na świecie. Czarny, gazowany, słodki napój pił chyba każdy. Przynajmniej ja nie znam osoby, która nie spotkała się z tą marką. Do Polski ma wejść własnie nowa kampania – Podziel się radością!, która w Australii okazała się świetnym „chłytem małtekingowym”

Wszystko zaczęło się w 2011 roku w Australii. Tamtejszy oddział Coca-Coli postanowił ruszyć z kampanią „Share a Coke”. Pomysł był bardzo prosty. Stworzono miliony butelek i puszek z etykietami, na których napisane były najpopularniejsze imiona. Wszystko wsparto reklamami w TV, social mediach i outdorze. Cały kraj zalała Cola. Dosłownie.

Ostatnio na stacji paliw znalazłem regał, na którym stało kilkadziesiąt butelek z Coca-Colą. Na każdej było imię. Od razu przypomniała mi się kampania z Australii. Od razu znalazłem butelkę ze swoim imieniem i poszedłem do kasy.

15.05.13

Zastanawiało mnie jednak dlaczego tak fajna akcja nie została wsparta żadnymi informacjami w mediach.

Tutaj z pomocą przyszedł kod QR znajdujący się na etykiecie. Ten zaprowadził mnie na stronę shareacocacola.pl gdzie pojawiła się jedynie dobrze znana mi puszka i napis 15.05.13.

cola3

Od razu sprawdziłem fanpage Coca-Coli i rzeczywiście. Od kilku dni lecą tam sneek peaki co do najbliższej kampanii. Jeżeli wszystko pójdzie tak jak w Australii to w Polsce od 15 maja zacznie się wielkie dzielenie Colą. A moją ścianę na Facebooku i Instagramie zaleje masa zdjęć z imiennymi butelkami.

cola 2

Przedni pomysł

Jak dla mnie będzie to jedna z ciekawszych kampanii. Nie dość, że pewnie będzie realizowana w każdym zakątku Polski to jeszcze zmotywuje tysiące osób do podzielenia się butelką Coli, wsadzenia jej do prezentu na komunię, do wypicia po zakończeniu matur czy podczas imprez – każdy ma podpisaną butelkę. Dla mnie to genialna pomoc nigdy nie miałem pamięci do imion.

Będę pierwszy

Po piętnastym internet pewnie zaleją zdjęcia. Ja swoje już zrobiłem. Jestę Pięrwszy!

IMG_6607

UPDATE:

Ale trafiłem z tematem. Kilka godzin po publikacji mojego wpisu na blogu, pojawiła się reklama nowej kampanii Coca-Coli. Przypadek?

To może Cię zainteresować:

 • Adamos

  Gdzie można dostać takie butelki?

  • http://cojamysle.pl/ Arkadiusz Lech

   Znając rozmach Coca-Coli to pewnie od 15.05 będzie w każdym sklepie 😉

  • Karolina

   Takie butelki są już dostepne w Biedronkach 🙂 A swoją drogą ciekawy pomysł 😉

  • http://www.facebook.com/mateusz.golen Mateusz Goleń

   W żabkach jest promocja 4x0.5 za 7 zł 🙂 z różnymi imionami 🙂

 • http://wiedzmanaorbicie.pl/ Aeth

  Gdyby to była niegazowana woda mineralna albo naturalny sok owocowy, też bym się cieszyła. Coca-coli, nawet z imieniem, niestety nie tknę. Ale trzeba przyznać, że to interesujący krok 🙂

 • http://www.facebook.com/marcin.rudzki1193 Marcin Rudzki

  Pierwszy? Moje już z tydzień jest na fb. Ale akcja zacna 😉

Przeczytaj poprzedni wpis:
cn5
Czwartkowa Nutka #5 – Dubowe odkrycia

Już po świętach, po zimie... oh.. wait... No dobra, w środku wiosennej zimy - nadjeżdża kolejna część Czwartkowej Nutki. Piątka...

Zamknij