7 niesamowitych plakatów z gier

7 niesamowitych plakatów z gier

Lubię plakaty. Kiedyś wieszałem je na ścianach swojego pokoju. Dzięki nim mogłem nadać pomieszczeniu, w którym spędzałem tyle czasu, specyficzny klimat – spersonalizować je tanim kosztem. Fajna sprawa. Był moment, że wszystkie szafki i ściany miałem obklejone plakatami z gier.

Postanowiłem podejść do tematu gier trochę z innej strony. Przedstawić je jako część lifestylu, a nie tylko odrębnego bytu. Tak więc przed wami 7 bardzo fajnych, ładnych i ciekawy plakatów, których nie powstydziłby się zawiesić na ścianie swojego pokoju żaden gracz.

1. Tetris

Wygląda świetnie! Nie dość, że oddaje klimat gry to dodatkowo kolorystyką, kształtami i topografią nawiązuje do czasów kiedy stworzono Tetrisa. Mniam!

2. Halo

 Nie przepadam za serią Halo, ale Master Chief jako ikona gier pięknie prezentowałaby się na ścianie, do tego jeszcze w takim wydaniu

3. Bioshock

Kolejna, świetna perełka. Bioshock na propagandowym plakacie. Normalnie czuć klimat Rapture. Jedyne co mogłoby szpecić moją ścianę, gdybym powiesił ten plakat, jest logo gry. Można było zostawić oryginalne lub lekko je podrasować. Taka drastyczna zmiana jest słaba.

4. ICO

Oldschoolowy plakat ICO. Posiadacze PlayStation 2 dobrze kojarzą ten tytuł. Jestem pod dużym wrażeniem. Za pomocą tak ubogiej palety kolorów można stworzyć coś naprawdę ciekawego, do tego symboliczne rysunki świetnie odnoszą się do samych wydarzeń w grze.

5. Shadow of the Colossus

Było ICO, to nie może zabraknąć Shadow of the Colossus. Styl taki sam, jak przy poprzedniku. I tak samo dobre wykonanie. Mogę się pokusić o stwierdzenie, że ten plakat jest nawet lepszy niż ICO.

6. The Legend of Zelda: Ocarina of Time

To jest małe dzieło sztuki. Takiego plakatu na swojej ścianie nie powstydziłby się żaden gracz. The Legend of Zelda to ikona nawet jeszcze mocniejsza niż wspominane wcześniej Halo. Autor tego projektu powinien dostać jakąś nagrodę, oraz dożywotni zapas gier od Nintendo!

7. Portal 2

Jedyny plakat w tym zestawieniu stworzony przez producentów gry. Wygląda świetnie. Wystarczy spojrzeć na ten plakat, a wszystkie wspomnienia z obcowania z Portalem 2 wracają. Lubię takie chwile.

Kiedyś, gdy już będę miał własny dom i będę urządzać specjalny pokój do gier, to wstawię do niego te plakaty. By wszystko ładnie wyglądało oprawię to w antyramę i zawieszę na kilku gwoździach, efekt będzie o wiele lepszy nisz przyklejenie kawałka papieru do ściany. Chociaż w przypadku tych plakatów mógłbym zrobić i tak.

// Tekst powstał w ramach cyklu Jestę Ekspertę #1: Gry

// Autorem plakatów 1, 2, 3 jest Ron Guyatt
// Autorem plakatów 4, 5, 6 jest Marinko Milosevski
// Plakat 6 stworzyło studio Valve – producent gry Portal 2

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
game
A ile ciekawych gier ty ominąłeś?

Ostatnio moja biblioteka gier poszerzyła się o różne ciekawe tytuły. A to za sprawą IQ Publishing, które podesłało mi kilka...

Zamknij