A jednak czasami TVP potrafi

A jednak czasami TVP potrafi

Nie oglądam telewizji. Jest mi ona do niczego nie potrzebna, nie ma prawie nic co by mnie interesowało. Jeżeli już jest włączony telewizor to na pewno nie na kanale Telewizji Polskiej. Bardzo nie podoba mi się polityka jaką kieruje się ta telewizja, a jej oferta programowa w ogóle do mnie nie trafia.

W ostatnią sobotę, czekając na obiad, który robił się w piekarniku, usiadłem na chwilę przed telewizorem. Poskakałem trochę po kanałach no i oczywiście nic mnie nie zainteresowało. TVN24 wałkowało sprawy Amber Gold, Polsat emitował reklamy, a na TVNie były jakieś powtórki ich programów rozrywkowych.

Trafiłem w końcu na kanał TVP HD. Nie mylić z jedynką czy dwójką – to jest ten pierwszy kanał HD od Telewizji Polskiej. Teraz podobno są tam emitowane programy i filmy w 3D, ale nie będzie mi dane tego doświadczyć, bo nie mam odpowiedniego TiVika.

Na ekranie pojawili się komentatorzy sportowi w studio Stadionu Narodowego w Warszawie. Myślę sobie ok, meczyk w sumie można chwilę pooglądać. Okazało się jednak, że jest to futbol ale nie ten, który zazwyczaj jest transmitowany w polskiej telewizji. W Warszawie na Narodowym był jakiś mecz futbolu amerykańskiego – Ameryka vs Europa. Nie śledzę wydarzeń sportowych, ale to mi wyglądało na jakąś zwykła weekendową zabawę dla całych rodzin.

Spodobało mi się. W końcu coś ciekawego w TVP.

Jakie było moje zdziwienie gdy dwóch komentatorów tłumaczyło na bierząco zasady tej gry. Do tej pory nie znałem dokłądnie zasad tego sportu więc postanowiłem oglądnąć cały mecz. Komentatorzy kilka razy tłumaczyli co się dzieje na boisku, a nawet co oznaczają liczby wyświetlane na ekranie telewizora.

Brawo TVP. Czasami potraficie zrobić coś interesującego, coś co świetnie wpisuje się w ogólną misję edukacji i poszerzania horyzontów. Po akcjach z Euro czy paraolimpiadą nie spodziewałbym się takiego zagrania z waszej strony. Trzeba najwyraźniej dać Telewizji Polskiej jeszcze jedną szansę – może coś ciekawego tam się jeszcze znajdzie.

By the way. Mam pomysł na “sturtup”, sprzedam Wam go 😉 Chciałbym mieć aplikację, która śledząc moją aktywność na Facebooku mogłaby określić czym się interesuję i porównać to z aktualnym programem telewizyjnym tak bym dostał informację o jakiś ciekawych programach, które mogą mnie zainteresować. A może jest już coś takiego, a ja o tym nie wiem?

To może Cię zainteresować:

  • panpoprawka

    na ekranie telewizoru. u > a

Przeczytaj poprzedni wpis:
blog
Dzisiaj jest BlogDay – międzynarodowe święto blogerów. Polecajmy sobie blogi!

Dzisiaj mamy 31 sierpnia. Piątek, piąteczek, piątunio - to tak jakby ktoś zapomniał. Ale ja nie o tym miałem. Dzisiaj...

Zamknij