Chciałbym odwiedzić Muzeum Gier Wideo w Polsce

Chciałbym odwiedzić Muzeum Gier Wideo w Polsce

Na świecie są tylko trzy. W Nowym Jorku, w Paryżu i w Berlinie. Muzeum Gier Wideo ma szansę zawitać również do Polski. Z chęcią odwiedziłbym takie muzeum. 

Muzeum Gier Wideo w Polsce to inicjatywa, której organizatorami są ludzie Wrocławia. Głównym koordynatorem działań jest Krzysztof Damaszke. W branży gier siedzi już od jakiegoś czasu. Pisał dla kilku portali internetowych. Krzysiek stwierdził, że brakuje czegoś takiego w naszym kraju i czas najwyższy to zmienić. Muzeum miałoby mieścić się gdzieś we Wrocławiu.

Świetny pomysł! Jestem za!

Temat gier w Polsce jest coraz częściej poruszany w massmediach. Wsparciem tej branży zainteresowali się jakiś czas temu politycy. Polska z miesiąca na miesiąc wyrasta jako jeden z większych ośrodków w których tworzy się bardzo dobrej jakości gry. To świetny moment by stworzyć w naszym kraju takie muzeum. Korzyści z tego tytułu płynących jest wiele. Od ciekawej atrakcji turystycznej, przez przekazywanie wiedzy w bardzo ciekawy sposób, po zmianę wizerunku jako celu nudnych wycieczek.

http://youtu.be/FpnoYBPFsqE

Tak to wygląda w Berlinie…

Młodzi ludzie dosyć niechętnie chodzą do muzeum. Są najczęściej „zmuszani” na wycieczkach szkolnych czy podczas wakacji na obozach i koloniach. Już później raczej nie chcą tam wracać. Wizerunek ten z powodzeniem zmienia Centrum Nauki Kopernika, w którym sam jeszcze nie byłem (gdy tylko będę w Warszawie, to na pewno je odwiedzę), ale to za mało. Przydałby się kolejny łącznik młodego pokolenia z muzeum.

Pomóż w tym przedsięwzięciu!

Twórcy o pomoc w realizacji swoich planów poprosili Internautów. Podobno jeszcze dzisiaj ma rozpocząć się zbiórka pieniędzy. Gdy tylko cała akcja ruszy, podeślę linka.

http://youtu.be/UVXSDyuxeQk

…a tak w Paryżu

Ja też pomagam!

Jako gracz nie mógłbym nie wspomóc takiej inicjatywy. Jako organizator akcji Nie piracę, gram na oryginałach obrałem patronat nad Muzeum Gier Wideo w Polsce. Na blogu oraz na fanpage’u będą pojawiały się informacje o tym świetnym pomyśle. Cały czas jestem w kontakcie z organizatorami. Jeżeli macie do nich jakieś pytania to zadajcie je w komentarzach pod tym wpisem. Będą na nie odpowiadali 😉

Mógł Nowy Jork, mógł Paryż i Berlin to i Wrocław da radę. Już nie mogę się doczekać jak odwiedzę Muzeum Gier Wideo. Mam nadzieję, że nie będę musiał długo na to czekać.

Oficjalny fanpage Muzeum Gier Wideo w Polsce: http://www.facebook.com/MuzeumGierWideo

To może Cię zainteresować:

  • http://miczkus.ugu.pl/ Miczkus

    Do Centrum Nauki Kopernika dopisałbym jeszcze otwarte jakiś czas temu Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. 

    Tak byłem tam -- w ramach wycieczki szkolnej po naszej krasnej stolicy -- i bardzo mi się podobało, zresztą wiele osób podzielało moje zdanie. 

Przeczytaj poprzedni wpis:
win8
4 wady, za które nienawidzę Windowsa 8

Jeżeli prześledzić historię systemu Windows, gdzie na zmianę były wydawane świetne i tragiczne wersje tego OSa, to wychodzi na to,...

Zamknij