Człowiek, który inspiruje: Ken Block

Człowiek, który inspiruje: Ken Block

Kierowca rajdowy, snowboarder, skateboarder, fan wielu innych sportów wyczynowych, biznesmen – człowiek, który potrafi zainspirować. Ken Block. Gracze pewnie kojarzą go z serii gier DiRT. Dwie ostatnie części były poświęcone właśnie jego osobie. Ja postanowiłem poświęcić mu wpis. Gościu jest mega pozytywny, udowadnia, że można kochać to co się robi i robić to co się kocha.

Dla wielu znany przede wszystkim z Gymkhamy. Świetnych popisów drifftowych w niecodziennej scenerii. O jego wyczynach pisałem już jakiś czas temu przy okazji publikacji Gymkhamy 5, gdzie to swoim Fordem pomykał po drogach San Francisco.

Gdy miał 26 lat założył firmę, która teraz przynosi ogromne zyski. Stworzył markę rozpoznawalną na całym świecie – DC Shoes. Buty, ciuchy i akcesoria dla sportowców. Oczywiście sportowców extreme. DC Shoes sponsoruje wiele gwiazd sportów wyczynowych. Ken często reklamuje swoją markę, nosząc ubrania i buty z jej logo na różnych eventach. Na jego samochodzie zawsze znajdzie się kilka naklejek z charakterystycznym znaczkiem.

Block od samego początku kariery starał się zaskakiwać, sprawdzać się w nowych, jeszcze dziwniejszych sytuacjach. Jeździł na desce gdy miał 7 lat. Na motocrossie jeździł i ścigał się gdy ukończył 12, a w wieku 20 chciał spróbować snowboardu.

p17mmbe904sj2tec1urt4t61p1pb_L_770x512

Tak wygląda nowy wóz Kena. Jeździłby 😉

Swoją przygodę z wyścigami rajdowymi rozpoczął w 2005 roku, gdzie od razu znalazł się na czwartym miejscu w mistrzostwach Rally America. Rok później dołączył do teamu Subaru, który w 2009 roku zmienił na Monster World Realy Team sponsorowany przez znany brand napojów energetycznych Monster Energy.

Ken Block nie tylko jest dobrym kierowcą ale wychodzi przed szereg w bardzo specyficzny sposób prezentując swoje umiejętności. Często podczas różnych imprez sportowych pokazuje na co go stać, wysokimi i dalekimi skokami czy bardzo brawurowymi przejazdami przez najdziwniejsze tory. Gymkhama, bo z tego na pewno jest najbardziej znany w internecie, stała się hitem gdy Ken Block wrzucił na YouTube’a swoje przejazdy.

Druga część zapisała się w historii jako jeden z najszybciej rozchodzących się viralii na świecie. Kolejne części, dobitniej udowadniały jak uzdolniony jest Ken Block. Piątą, ostatnią (jak na razie) część, w pierwszym tygodniu obejrzało 5 milionów osób.

p177shbvdf1a3l1all1csg1usq859o_L_770x512

To się nazywa rozmach. Mimo sławy i pieniędzy Ken Block nie stracił miłości do własnej pracy. Cały czas stara się zaskakiwać swoich fanów, jak na przykład ostatnim filmem promującym kamery GoPro. Block w Rosji, śmigający po śniegu. To trzeba po prostu zobaczyć.

Ponieważ Ken Block to osoba, której osiągnięcia warto znać. Podawać jako przykład gościa dobrego do naśladowania. Jak mawia Stay Flay – gościa, który ruszył tyłek. Ken Block to musi być fajny facet. Z twarzy wygląda sympatycznie, ma odjechane pomysły i lubi robić niecodzienne rzeczy. Świr. Typ człowieka, który bardzo lubię. Tak ich mało, a tak są potrzebni.

To może Cię zainteresować:

  • Justyna

    On nie tylko ma niezwykłe osiągnięcia, ale i woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Na Facebooku jego żony (tak! Jego ŻONY :D) to widać. Mimo takich osiągnięć umie być fajnym tatą i wiernym mężem 🙂

Przeczytaj poprzedni wpis:
gra o cuprum
Gra o Cuprum – stwórz grę i wygraj 5000zł

Lubię gry, lubię patrzeć jak powstają nowe gry, a jeszcze lepiej jak mogę pomóc przy takowej.

Zamknij