Czwartkowa Nutka #3 – Childhood

Czwartkowa Nutka #3 – Childhood

Ostatnio na każdym kroku niszczone jest moje dzieciństwo, obraz bajek, postaci i historii, które pamiętam.

Najpierw trafiłem na zwiastun Hansel i Gretel: Łowcy Czarownic, czyli naszego Jasia i Małgosię. Jednak w takiej wersji tej dwójki jeszcze nie widzieliście. Otóż 15 lat po wydarzeniach w chatce Baby Jagi, Hansel i Gretel dorastają i postanawiają polować na czarownice, które porywają małe dzieci.

Później przyszła pora na Laleczkę z saskiej porcelany. I o ile w pierwszym przypadku złapałem się za głowę myśląc „Da faq”, tak utwór z mojego dzieciństwa, w nowej aranżacji przypadł mi do gustu.

Laleczka z saskiej porcelany śpiewała ponad 23 lata temu Magda Fronczewska – córka Piotra Fronczewskiego. Miała wtedy 12 lat, a ja hmm… nie wiem nawet czy byłem w planach. Nie zmienia to faktu, że piosenka towarzyszyła mi już od najmłodszych lat.

Na kilkanaście lat straciłem ją z głośników, ale wróciła. Wróciła w wykonaniu Anny Patrini. Utwór ten powstał na potrzeby filmu Bejbi Blues, którego jeszcze nie widziałem.Zaintrygował mnie trailer, ale podobno to jedyne co w tym filmie jest dobre (tak mówili mi znajomi).

Piosenka zyskała pazur, jest trochę nowoczesnych brzmień, jest rockowy przerywnik, jest moc. A moje wspomnienie dzieciństwa? Z każdą próbą zniszczenia go, jeszcze mocniej zapada w pamięć i staje się zajebistrze.  Tak, jak już kiedyś mówiłem – Nie dorastaj! To pułapka!

A tekst Jacka Cygana w ogóle się nie zestarzał.

[toggle title_open=”Zamknij” title_closed=”Czym jest Czwartkowa Nutka?” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”yes”]

Czym jest Czwartkowa Nutka?

Czwartkowa Nutka to jedna piosenka, którą podrzucam wam każdego tygodnia – w czwartek. Piosenka, która w danym tygodniu najbardziej mi się spodobała, wiecie – weszła i nie chciała wyjść – trafia do wpisu. Oprócz pojawienia się notki, piosenka zostanie dodana do specjalnie stworzonej playlisty na YouTubie.

[button link=”http://cojamysle.pl/nutka” size=”medium” color=”red”]Playlista CojaMysle?[/button]

Każdego tygodnia, w czwartek oczekuję, że i wy podzielicie się ze mną swoją czwartkową nutką. W komentarzu pod wpisem wrzucacie utwór, który powinienem przesłuchać. Te które przypadną mi do gustu trafią do playlisty

Dzięki temu zrobimy wspólnie najzajebistszą playlistę na YouTubie!

[/toggle]

W komentarzu nie zapomnij zostawić piosenek, których słuchałeś w tym tygodniu.

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
mcd
Sprawdź skąd pochodzi twój BigMac – tak się poprawia wizerunek

Zastanawiałeś się kiedyś skąd pochodzą składniki do BigMaca czy Cheeseburgera, którego właśnie jesz? Ja też nie, ale jest pewnie wiele...

Zamknij