Dzisiaj jest BlogDay – międzynarodowe święto blogerów. Polecajmy sobie blogi!

Dzisiaj jest BlogDay – międzynarodowe święto blogerów. Polecajmy sobie blogi!

Dzisiaj mamy 31 sierpnia. Piątek, piąteczek, piątunio – to tak jakby ktoś zapomniał. Ale ja nie o tym miałem. Dzisiaj jest międzynarodowy dzień blogerów – BlogDay. Tego dnia blogerzy dzielą się ze swoimi czytelnikami innymi blogami, które sami czytają.

Tak więc korzystając z okazji chciałbym polecić Ci kilka bardzo interesujących blogów. Nie chcę się jednak ograniczać tylko do nich. Ostatni rok był bardzo udany dla twórców internetowego video. Powstało kilka bardzo ciekawych kanałów na YouTube, którymi też chcę się podzielić.

Blogi

1. Memowisko


Zaczynam od razu od jednego z moich ulubionych blogów ostatnich miesięcy. Memowisko to świetna encyklopedia memów internetowych. Marcin Ostajewoski (autor tego bloga) w świetny sposób opisuje najpopularniejsze virale. Bardzo często sięga do genezy danego memu, tłumaczy jego popularność, kontekst itp. Często swoje wpisy uzupełnia o fajne ciekawostki. Jeżeli widzisz w sieci jakiś nowy mem i nie wiesz o co w nim chodzi – wejdź na Memowisko, tam znajdziesz interesujące cię informacje.

2. Ad Monkey


Blog związany z kierunkiem mojej edukacji – reklama. Małpa, a raczej małpki (bo bloga prowadzi kilka osób) na bieżąco informują o najnowszych kampaniach reklamowych, viralach czy doniesień z frontu social media. Co mnie przyciągnęło właśnie do Ad Monkey? Przede wszystkim luźny styl pisania, prosty i zrozumiały języka nawet dla osób nie znających branżowego żargonu, co nie jest tak oczywiste, a mnie osobiście bardzo irytuje. Dodatkowo suche informacje są wzbogacone o komentarz autora co jest bardzo ważnym plusem. Chcę poznać czyjeś zdanie, a nie sam fakt.

3. jestKultura.pl


Najmocniejsza dawka kultury jaką możesz znaleźć w polskiej sieci. Andrzej codziennie sprawia, że staję się co raz bardziej kulturalnym człowiekiem. Bardzo podoba mi się luźny styl, ciekawe tematy i bardzo duży szacunek do czytelnika. Zdradzając trochę genezę powstania mojego bloga – jestKultura i Andrzej miał niemały wkład w to że teraz czytasz ten czy każdy inny tekst na cojamysle.pl

4. Junior Brand Manager


Po prostu świetny polski fanpage, blog i w końcu mem. Patryk Bryliński i Dima Słupczyński ośmieszają brand managerów, którzy tak odpowiedzialnych dla marki stanowisk często nie ogarniają całego tego soszal medjia w stopniu nawet podstawowym. Świetna dawka wysublimowanego humoru. Blog ten nie raz sprawił, że ciężko mnie było pozbierać z podłogi. Najlepsze ale tym samym najstraszniejsze jest to, że każda grafika z uśmiechniętą panią, są inspirowane prawdziwymi sytuacjami.

Vlogi

1. Klocuch12


To nie żart, serio polecam Klocucha. Nastoletni chłopak jest wyśmiewany przez polską branżę gier. Klocuch „recenzuje” gry w sposób bardzo nietuzinkowy i do bólu amatorski. To w nim spodobało mi się najbardziej. Klocuch uświadomił mi jak ludzie ogółem postrzegają gry video. Jego pogląd na gaming jest tak idiotyczny i niedorzeczny dla ludzi zainteresowanych tym medium. Klocucha trzeba oglądać z wielkim dystansem, ale można tam kilka cennych lekkcji – serio, nie nabijam się.

2. Vlogersi


Z inicjatywy Krzyśka Gonciarza powstał kanał, który ma za zadanie promować młodych, dopiero zaczynających ale ambitnych vlogerów. Jeżeli chcesz poznać nowe twarze polskiego YouTube’a to wbijaj na vlogersów.

3. Zegmarek


Ostatnio najbarwniejsza postać na YouTube. Swoją przygodę z vlogowaniem zaczął w bardzo oryginalny sposób – publikował filmiki pokazujące złodziei, którzy okradali jego nocny sklep w Poznaniu. Jakość materiałów jest bardzo słaba ale można to panu Markowi wybaczyć ponieważ ich treść w zupełności to nadrabia. Zegmarek to chyba jedyny tak popularny i ciekawy kanał prowadzony przez osobę dużo starszą od średniej wieku użytkowników YouTube’a, nawet z tego względu warto tam zaglądać.

4. Kocham Gotować


Vlog kulinarny, w którym Piotr Osiński dzieli się swoją pasją gotowania z innymi. Jego przepisy nie należą do ekskluzywnych czy bardzo skomplikowanych. Są za to pomysłowe ciekawe i tanie – przydatne dla studentów 🙂 Piotrek ma tez w sobie zdolność zarażania swoją pasją widzów. W jego filmikach widać, że kocha gotować, a ja lubię ludzi z pasją.

Uff… To by było na tyle. To są blogi/vlogi, które ostatnio w szczególności czytam/oglądam. Nie wspominałem tutaj o Lekko Stronniczych, Kominku, ZUCHu czy Wybuchających Beczkach ponieważ ich i tak wszyscy znają 😉

A jakie ty blogi ostatnio czytasz nałogowo? Wypisz swoją listę w komentarzu. Idea BlogDay polega na tym by poznawać nowe blogi, a ja swojego RSSa chętnie wzbogacę o nowe, fajne subskrypcje.

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
fail
Laptop wyszedł z szafy – pierwsza porażka w eksperymencie post-pc

Post o eksperymencie pozbycia się laptopa i przez tydzień korzystania jedynie z tabletu, który aktualnie testuję wywołał małą dyskusję. Większość...

Zamknij