Funky Smugglers – polska gra, która przebiła grywalnością większość smartphone’owych produkcji

Funky Smugglers – polska gra, która przebiła grywalnością większość smartphone’owych produkcji

Znudziły mnie ostatnio gry mobilne. Od jakiegoś czasu przeszukuję zakamarki sklepu Google Play i szukam kiblowych gierek, które wciągnęłyby mnie bez końca. Są silne marki jak Angry Birds, Fruit Ninja, Where’s My Water? czy Cut the Rope. Straciłem na nie już masę godzin, przejadłem się i potrzebowałem czegoś świeżego.

Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem nowego pożeracza mojej i tak już zużytej baterii – Funky Smugglers.

Dumą napawa mnie fakt, że grę stworzyło polskie 11 bit studio. Polska już od jakiegoś czasu wypracowała sobie silną pozycję na tym rynku – super.

Czym jest Funky Smugglers?

To prosta gra zręcznościowa w której zadaniem gracza jest kontrola ludzi na odprawie lotniczej. Trzeba im zabrać niebezpieczne przedmioty i uważać na te, które nikomu krzywdy nie zrobią. Wszystko urozmaicają bonusy. Może to być magnes, dzięki któremu niebezpieczne przedmioty same powędrują do palca. Może być też alarm przyspieszający rozgrywkę lub też zegar, który ją spowalnia.

Jestem spokojnym luzakiem 😉 Takich smaczków w grze jest więcej!

Z każdą kolejną odprawą wzrasta poziom trudności. Pasażerów jest więcej i zabierają na pokład samolotu więcej przedmiotów, które chcą nielegalnie przemycić.

Funkowy klimat aż wylewa się z kilku calowego ekranu mojego smartphone’a. Jest kreskówkowo, absurdalnie i dynamicznie.

Co w takim razie mi się nie spodobało?

Fanky Smugglers ma okropne menusy. Design ekrany startowego jest koszmarny. Gdy go pierwszy raz zobaczyłem pomyślałem, że grafik 11 bit podczas tworzenia menu korzystał z Gimpa, którego dopiero co zainstalował na swoim stanowisku pracy. Panowie przy Anomaly: Warzone Earth pokazaliście, że stać Was na więcej.

W grze brakuje mi też jakiegoś urozmaicenia. Chociaż nadal mi się nie znudziła, to formuła po jakimś czasie pewnie się przeje. Przydałoby się rozwinąć pomysł i dorzucić jakieś inne tryby rozgrywki. Na przykład tryby w których bez przerwy korzystamy z jakiegoś power-up’a

Piwo, hamburger w Mc Donaldzie lub paczka gum Orbit.

Mniej więcej tyle kosztuje Funky Smugglers – 2.99zł

Za taką cenę to grzech nie kupić. Grę polecam, a od 11 bit studio oczekuję kolejnych tak dobrych pozycji. Oby tylko tworzyli bardziej dopracowane menusy.

Grę znajdziesz tutaj:

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elevenbitstudios.FunkySmugglers&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmVsZXZlbmJpdHN0dWRpb3MuRnVua3lTbXVnZ2xlcnMiXQ..” size=”large” color=”orange”]Google Play[/button] [button link=”https://itunes.apple.com/us/app/funky-smugglers/id522640117?l=pl&ls=1&mt=8″ size=”large” color=”silver”]App Store[/button]

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
foto
Zdjęcia, które potrafią opowiadać historie

Mówi się, że niektóre zdjęcia wyrażają więcej niż tysiąc słów. Lubię zdjęcia, za którymi kryje się jakaś historia. Nieszczęśliwa, tajemnicza,...

Zamknij