Gruby Brzuch – ciekawy duet GrubSona i BRK

Gruby Brzuch – ciekawy duet GrubSona i BRK

GrubSon i BRK wydali wspólną płytę – Gruby Brzuch. Wytwórnia, która jest za to odpowiedzialna podesłała mi album. Przyszedł do mnie Gruby Brzuch. Ładnie ubrany, w świeżej i wyprasowanej koszuli w kratę. Odpiąłem dwa guziki i chciałem dobrać się do jego środka. Byłem bardzo ciekawy wnętrza.

Po szybkim cięciu, Brzuch był już otwarty. Kolejnym etapem na mojej drodze okazały się być żebra. To w nich zapisano wszystkie teksty. Pyk i żebra wylądowały na rozpiętej obok koszuli. Jest – małe bijące serduszko, płuca, wątroba i najważniejsze – żołądek. Kolejny krok i widzę już źródło całego tego zamieszania. Wyjąłem żołądek i wsadziłem do odtwarzacza – z jego wnętrza wydobyła się muzyka.

Już od pierwszych nut wiedziałem czego się spodziewać.

Na płycie świetnie połączono wakacyjne melodie, z tekstami za które ludzie pokochali GrubSona. Piosenki takie jak System, Złap za… czy Racja pokazują, że chłopaki cały czas trzymają poziom, dają do myślenia ale nie narzucają swojego zdania odbiorcy.

BRK i GrubSon, z których ksywek powstał tytuł albumu (Gruby Brzuch) mieszają style co bardzo mi się spodobało. Nie przepadam za polskim Hip-Hopem ale te kawałki są wyśmienite. Jest dużo dobrych bitów, ale artyści na tym nie poprzestają udowadniając, że są wszechstronni. Oprócz komputerowych brzmień dubstepu znalazło się miejsce również dla gitary, mandoliny, skrzypiec, klawiszy, a także trąbki.

Gruby Brzuch jest też świetnie skomponowany pod względem koncepcyjnym. To naprawdę jest spójna całość, dobrze przemyślana i zrobiona według określonego planu. Najlepiej świadczy o tym projekt opakowania czy też nazwy piosenek. Sama nazwa albumu – Gruby Brzuch – nasuwa tematykę całej oprawy. O opakowaniu była już mowa na początku, a dokładnie możesz się mu przygladnąć w galerii pod wpisem. Bardzo lubię takie spójne i przemyślane kompozycje, które oprócz tego, że są to jeszcze opowiadają samym swoim istnieniem jakąś historię.

To samo mogę powiedzieć o nazwach piosenek. Śniadanie, Szybki „Obiad”, „Siesta”, „Podwieczorek”, Kalorie i „Kolacja”. Świetna kompozycja i mimo, że są to najsłabsze kawałki, które oprócz Szybkiego „Obiadu” nie przypadły mi do gustu. O obiedzie jeszcze słów kilka. GrubSon znany jest ze swojego szybkiego rapowania. Mimo, że nie jest to może poziom MC Silka, to jednak plasuje się dosyć wysoko.

Szybki Obiad to właśnie kawałek, który polega na szybkim rapowaniu, jest krótki, ale treściwy. GrubSon, jak zwykle, w swoim stylu, nawet w tak krótkim utworze zawarł konkretną myśl i lekcję. Ja odebrałem to jako pstryczek w nos dla wspomnianego MC Silka i wszystkich, którzy jakiś czas temu brali udział w spieraniu się kto jest najszybszym raperem na świecie.

Gruby Brzuch jest świetnie skomponowanym albumem na wakacje. Świetne utwory, dobra muzyka i idealny wręcz mix wakacyjnych, imprezowych melodii z tekstami, które powinno się słuchać w spokoju. Taka mieszanka sprawia, że to kontekst, miejsce i czas odkrywa przed Tobą różne oblicza każdego utworu. To nie jest płyta dla każdego. Mimo mocnego nacisku na duet album ten i tak będzie kojarzony przede wszystkim z GrubSonem. Co może być na dłuższą metę bardzo niekorzystne.Album kierowany jest w szczególności do fanów obu muzyków. Jeżeli chcesz posłuchać GrubSona w najlepszej formie to jednak bardziej polecam Ci płytę Coś Więcej Niż Muzyka. Może Gruby Brzuch to nie ten sam poziom co poprzednia płyta, ale nie zmienia to faktu, że duet Grubson-BRK dali radę i czekam na więcej.

Płyta do przesłuchania za darmo i legalnie:

[button link=”http://media.muzo.pl/album/78089″]Muzo[/button] [button link=”http://www.deezer.com/pl/music/grubson-dj-brk-jotoskleja/Gruby-Brzuch-4217471″ bg_color=”#088502″]Deezer[/button]

Płyta do kupienia w sklepie:

[button link=”http://sklep.maxflo.pl/pl/p/Grubson-i-DJ-BRK-Gruby-Brzuch/231″ bg_color=”#ff8400″]Sklep MaxFlo[/button]

Galeria:

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
bfg
Jak dasz mi wejściówkę na Blog Forum Gdańsk to zrobię Ci loda!

Blog Forum Gdańsk to bardzo ciekawa impreza, na którą zjeżdżają się blogerzy z całego kraju. W tym roku BFG2012 odbędzie...

Zamknij