Harlem Shake – nowy hit 2013 roku

Harlem Shake – nowy hit 2013 roku

Są w internecie rzeczy, których nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć. Są też takie, które mimo swojej absurdalności cieszą, bawią i wciągają w wir zabawy miliony ludzi na całym świecie. Takie właśnie jest Harlem Shake.

Kilka dni temu zgubiłem się w internecie. Wiecie to taki moment, w którym po zapędzeniu się w ciemniejszą stronę YouTube’a zdajesz sobie sprawę, że właśnie przez kilka minut oglądasz coś tak chorego, że sam nie wiesz już jak na to trafiłeś i dlaczego właściwie to oglądasz.

Tak własnie było z Harlem Shake

O co chodzi?

Cała zabawa polega na tym, by nagrać filmik trwający 30 sekund, w którym do fragmentu utworu Baauer – Harlem Shake tańczą ludzie. Jak najgłupiej przebrani, w jak najbardziej chaotyczny sposób. Wszystko zaczyna się spokojnie. Tańczy jedna osoba (najczęściej w kasku lub hełmie), reszta wykonuje normalne, codzienne czynności – ot szara masa. Po „jebnięciu basem” nagle wszystko się zmienia, jest cięcie i teraz już wszyscy tańczą. Każdy inaczej, każdy w innym stroju. Im głupsze i absurdalniejsze nagranie tym lepiej.

Ciekawe zachowanie socjologiczne. Ludzie nie rozumieją o co chodzi, ale stało się to tak popularne, że chcą w tym uczestniczyć. Sam wirus rozprzestrzenia się nawet w firmach. Swoje filmiki nagrał Facebook, Google, Riot (Ci od gry League of Legends) czy Playboy.

Gangamstyle R.I.P.

PSY ma się czego obawiać, bo Harlem Shake ludzie już nazywają pogromcą Gangamstyle. Chociaż w tym przypadku mechanizm jest troszkę inny.

W Gangamstyle powstał jeden filmik, który porwał miliony, przy Harlem Shake powstaje miliony filmików, które porywają również miliony. Nie ma jednego oryginalnego nagrania, na którym każdy by się wzorował. Są tylko ogólne zasady, które podałem wcześniej, każdy tworzy swoje własne nagranie. Urosło to już do rangi nieoficjalnych zawodów – kto zrobi lepszy filmik, kto wpadnie na jeszcze głupszy i bardziej absurdalny pomysł.

Łapcie za kamery, zbierajcie ludzi i nagrywajcie! Keep Calm and do the Harlem Shake.

To może Cię zainteresować:

  • http://www.facebook.com/profile.php?id=1678017970 Szymon Szydełko

    Uh, zobacz ten od freddie’go w, masakra

  • http://www.looqash.com/ looqash.com

    A ja powiem szczerze że jak zobaczyłem taki jeden po raz pierwszy, to po połowie wyłączyłem bo mi się znudził. Wiedziałem co będzie dalej i nie interesowało mnie w jakiej konwencji. Muza też średnia. No ale internety to trudne do ogarnięcia środowisko 😉

  • Pingback: Krzykliwa koza opanowała rynek muzyczny - czas na Goat Edition | CojaMysle?()

Przeczytaj poprzedni wpis:
photo
Ludzie to tylko agresja, wojny i cierpienie – World Press Photo 2013

Czy my naprawdę jesteśmy tacy źli jak przedstawiają to zdjęcia z World Press Photo? Mam nadzieję, że nie.

Zamknij