HBO GO to strata pieniędzy

HBO GO to strata pieniędzy

Długo powstrzymywałem się przed napisaniem tekstu o HBO Go. Ponieważ jest to produkt dosyć dziwnie przemyślany i niepewny dla klienta. Do tego jego wady wychodzą dopiero po jakimś czasie. Wady, które sprawiają, że chętnie przestałbym już korzystać z usługi, ale nie mogę.

VOD w Polsce ma się nie najlepiej – niestety. HBO Go miało być dla mnie swoistą domową biblioteką najlepszych hitów – ta marka przecież coś oznacza. Niestety strasznie się zawiodłem.

Pierwsze miesiące są jeszcze w porządku

Można się wręcz zachłysnąć ilością wysokiej jakości filmów i serialów. Są najgłośniejsze produkcje, są też filmy mniej znane. No i przez pierwsze dwa miesiące można to łyknąć, ale później zaczynają się schody.

Chciałem nadrobić Grę o Tron, którą tak wszyscy chwalili, ale nie mogłem. Na HBO Go był jedynie drugi sezon, a głupio tak zaczynać od środka. Czekałem sporo czas, aż do biblioteki trafi pierwszy sezon. Przez cały ten czas byłem skazany na łaskę mojego usługodawcy, który wielu komentarzy od społeczności nie widział chyba w tym żadnego problemu.

Po czasie zorientowałem się, że biblioteka HBO Go to żywy twór. Cały czas się zmienia. Filmy są kasowane, a na ich miejsce trafiają nowe – tylko w teorii. Ciężko znaleźć tam produkcje nowsze niż z 2011 roku. Do tego, często jakiś film wypada z biblioteki po np. miesiącu, by za chwilę znowu się pojawić i być promowanym jako nowość. Serio? Tak się nie robi, w szczególności gdy muszę za to płacić.

Miesiąc kosztuje 25zł. Umowa na 2 lata.

Oczywiście – pierwsze dwa tygodnie masz za darmo w ramach przetestowania usług. Pech chciał, że akuratnie w tym momencie byłem w Anglii skąd nie mogłem jej anulować. Warto wspomnieć, że jeżeli podróżujecie to HBO Go też nie jest dla was. Działa tylko na terenie Polski.

Nuda, nuda i jeszcze raz droga nuda

25zł miesięcznie to lekka przesada, gorsza jest jednak wiążąca umowa. Nie dajcie się uwieść – na pierwszy rzut HBO Go rzeczywiście wygląda kusząco ale na dłuższą metę to strata pieniędzy. Przez ostatnie 2 miesiące nie zobaczyłem, żadnego filmu w tej usłudze – nie było nic ciekawego. Za te pieniądze spokojnie mógłbym się wybrać do kina i zobaczyć jakiś najnowszy hit. Co i wam polecam.

To może Cię zainteresować:

 • Leon Zdziałek

  Nie chcę bronić HBO GO w żaden sposób bo nawet usługi tej nie mam, nie używam i nie jestem zainteresowany. Zawsze jednak jest dokładnie tak samo jak z narzekaniem na każda inną usługę. 

  Powiedz z ręką na sercu, że zadzwoniłeś do nich na infolinie i zapytałeś ich o brakujące filmy i seriale.

  Odpowiedź brzmi zapewne „NIE”. To ja ci dodatkowo powiem, że firmy świadczące najróżniejsze usługi do chwili obecnej nie są zaopatrzone w szklaną kulę i bez jasnej i sensownej informacji od użytkownika po prostu nie wiedzą, że czegoś brakuje czy też coś jest nie tak.

  • http://www.facebook.com/archi1266 Arkadiusz Lech

   Jak dobrze pewnie wiesz jest to infolinia -- gdy coś działa nie tak to wtedy dzwonię. Problem ze znikającymi filmami to nie jest problem natury technicznej -- tak funkcjonuje ta usługa i tyle. Nie zawsze z byle pierdołą trzeba dzwonić i blokować linię ludziom, którzy rzeczywiście jej potrzebują.
   Co do szklanej kuli -- nie mam obowiązku dzwonić. Jeżeli coś mi nie odpowiada to nie będę im beczał do telefonu -- po prostu nie przedłużę umowy. A firma powinna lepiej przemyśleć swoją usługę, bo w aktualnej sytuacji wygląda ona po prostu słabo. Za półtora roku, jeżeli nic się nie zmieni, to ludzie zrezygnują z niej i korzystać nie będą. Nie tak powinna wyglądać oferta, za którą płaci się miesiąc w miesiąc.

   • Jacek

    Dziękuję za te opinie. Rozjaśnił mi się temat, bo nie wiedziałem co zrobić…

 • http://www.looqash.com/ looqash.com

  Nie wiem czy w dobie VOD jakiekolwiek kanały typowo filmowe mają sens. W ogóle telewizja traci na znaczeniu i nawet zmiana oferty programowej nic już tu nie pomoże.

 • Pingback: Co zrobić, by każdy poranek był zajebisty? | CojaMysle?()

 • karlo

  mam hbogo i napewno nie polecam nikomu!!!

 • ddd

  mam HBO GO i jestem zadowolony/

 • rurk

  Od niedawana HBOGO ma nową aplikację, która instaluje się nie biorąc pod uwagę zapisanych haseł. Nie chce mi się pamiętać miliona haseł, więc korzystam z resetowania hasła. Czekanie na wiadomość z linkiem trwa za długo. Dwa -- trzy dobre seriale w roku to za mało. Dwa koncerty, to już żart. Także czekam do końca umowy i spadam gdzie lepiej.

Przeczytaj poprzedni wpis:
bednarek
Czwartkowa Nutka #2 – Zimowa Cisza

No zasypało! Po prostu wzięło i zasypało no... Człowiek idzie spać z myślą, że zima już odeszła i może w...

Zamknij