Jestę Ekspertę: Prolog

Jestę Ekspertę: Prolog

Wszyscy krytykują to, że często w dyskusji głos zabiera osoba, która się nie zna. Która w „dupie była i gówno widziała”. Zawsze znajdzie się ktoś kto widział więcej i „zna się lepiej”. Ale i ta osoba trafi na jeszcze większego speca.

Od zawsze interesowałem się wszystkim co mnie otacza. Godzinami mogłem słuchać o muzyce, pogadać o sporcie czy o najnowszej grze lub filmie. Mam zdanie na temat ciasta, którym poczęstował mnie znajomy, czy piwa które razem wypiliśmy. Mogę wypić p Coca-Colę, zrobić zdjęcie Nikonem lub zjeść w KFC i troszkę się powymądrzać, ocenić, skrytykować lub pochwalić.

Postanowiłem zmienić i urozmaicić formułę mojego bloga. Chcę pokazać, że można być „ekspertem” w skali mikro w każdym temacie, ba nawet warto być. To poszerza horyzonty.

Co miesiąc będę się skupiał się na innym zagadnieniu.

Wypisałem sobie ostatnio na kartce kilkanaście takich tematów, które przyszły mi do głowy w pierwszej chwili i, które są dla mnie kuszące. To nie znaczy, że olewam inne tematy. Teksty będą się pojawiać prawdopodobnie tak jak do tej pory, jednak większą uwagę będę zwracał na tematykę danego miesiąca.

Na tym się jednak nie kończy. Chcę w to zaangażować społeczność. Muszę mieć przecież swojego mentora. Mastera, który wskaże mi właściwy kierunek ścieżki, którą będę kroczył.

Bądź jak Człowiek Orkiestra – śpiewa, tańczy, recytuje.

Co miesiąc będę publikował post informujący jaką tematyką zajmę się tym razem. Może to być naprawdę wszystko. Od muzyki, przez jedzenie, modę lub rzeźbienie po produkcję parówek. Jako, że będziecie świadkami jak rozwijam się w danej dziedzinie (pewnie z różnymi skutkami i z raz mniejszym raz większym zapałem), chciałbym żebyście wskazali mi co warto w danym temacie sprawdzić. Jakich artystów, kuchnię jakiego kraju czy też jakiego producenta tych nieszczęsnych parówek.

Chcę aby ludzie aktywnie uczestniczyli w poznawaniu nowych tematów

By poszerzali swoje horyzonty w ciekawszy sposób. Chcę też pokazać, że nauka nie kończy się w szkole, że można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy po za placówką „wyspecjalizowaną” (ta, to dobre – teraz to poleciałem) w edukacji.

Who’s with me?

To może Cię zainteresować:

  • http://asiathinksthings.com/ Asiathinksthings

    dobry pomysł! mam nadzieję, że Ci się uda 🙂 życzę powodzenia i pozdrawiam! Asia

  • pomodoru

    No dawaj dawaj chętnie poczytam 🙂 Ostatnio Gonciarz zachęcił mnie do gotowania w Miesiącu bez internetu, to może Ty ostatecznie mnie do tego przekonasz. A o grach też chętnie jak zawsze poczytam.

  • Dawid

    Podoba mi się właśnie spojrzenie, że można pisać o czymś, z perspektywy człowieka który widzi to po raz pierwszy, nie spotkał się z tym i odkrywa to razem ze swoim czytelnikiem, nie zarzucając go masą słownictwa technicznego i niezrozumiałego bełkotu, który ogarnąłby dopiero po googlowaniu.

  • Pingback: Czwartkowa Nutka #2 - Zimowa Cisza | CojaMysle?()

Przeczytaj poprzedni wpis:
lag
W moje łapska wpadł nowy magazyn dla graczy – LAG

Na rynku pojawił się nowy, bardzo ciekawy magazyn dla graczy. Zaintrygował mnie swoim niecodziennym designem i podejściem do czytelnika. Nie...

Zamknij