Koko, koko Euro spoko, piłka leci hen wysoko”

Widzowie TVP w głosowaniu SMS wybierali oficjalną, polską piosenkę na Euro 2012. Wygrał zespół ludowy  ”Jarzębina” z piosenką „Koko Euro Spoko”. Internet się śmieje, ludzie narzekają, a mi się podoba.

Na Facebooku pod wieloma postami dotyczącymi zwycięskiego utworu przelewa się fala nienawiści i zażenowania. Ludzie krytykują wybór telewidzów.

totalna porażka!!! Jak można wybrać coś takiego jak to piosenka o ile można to tak w ogóle nazwać. Ten kto wybrał ten kit powinien go słuchać do ostatnich swoich dni :)

oezu… zmieniam narodowość xd… co za wiocha ;/

Fakt, nie jest to może piosenka najwyższych lotów, ale patrząc na inne propozycje stwierdzam, że „Jarzębina” była dobrym wyborem. Każda, dosłownie każda inna propozycja była podniosła i pompatyczna.Ludzie, przecież to jest Euro, wielkie piłkarskie wydarzenie, święto fanów futbolu. Na prawdę tyle osób chciałoby w upalne dni czerwca (mam nadzieję, że takie będą) słyszeć w radiu smutne piosenki budujące w polakach ducha walki? Już wolę lekkie Koko koko, które łatwo wpada w ucho, jest skoczne i melodyjne, a zimne piwo samo wskakuje w dłoń, gdy tylko rozpoczyna się męcz.

Może i troszkę śmierdzi wiochą ale co z tego. Wolę już zabawną wioskę niż smutny hit, który zepsuje mi nastrój czerwcowego święta. Panie powinny popracować jednak nad imagem i ruchem scenicznym ;)

Tutaj spis pozostałych finałowych piosenek:

1. Feel – „Zwycięstwa smak”
2. Otto – „Razem damy radę”
3. Chemia – „Jedyne czego chcę”
4. Wilki – „Idziemy na mecz”
5. Maryla Rodowicz – „Dalej Orły”
6. MC Sobieski – „Polska Walcząca”
7. Poparzeni Kawą Trzy – „Piłkar.Ska”
8. Liber i Ino Ros „Czyste szaleństwo”
9. Qumple – „Piłkarska Piosenka”

Jedyną, inną piosenką, którą byłbym uradowany był wspólny kawałek Pudelsów i ukraińskich Haydamak „Hello Euro”. Niestety ten utwór nie znalazł się w finałowej dziesiątce.

Przypominam, że jest to piosenka reprezentacji, a nie całych mistrzostw. Oficjalnym utworem Euro 2012 jest Oceana – Endless Summer

Zgadzacie się z wynikiem? A może macie lepszą propozycję na piosenkę reprezentacji polskiej?

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
The Avengers po Polsku – ja podziękuję

Dzisiaj będzie krótko, bo odjęło mi mowę, niestety nie z zachwytu, a z przerażenia. Zobaczyłem dzisiaj dubbingowany zwiastun filmu The...

Zamknij