Ładnie jest się przywitać

Nie lubię powitań.

To ten moment w życiu każdego człowieka, gdy poznaje drugą osobę, który jest bardzo dziwnym, często sztucznym doświadczeniem. Poznawanie nowych ludzi samo w sobie jest bardzo fajne i polecam każdemu. ;) Nie lubię jednak tego pierwszego etapu – gdy dwie nawiązujące ze sobą osoby zaczynają się poznawać. Najpierw jest to takie niezręczne. Badamy się nawzajem, na ile możemy sobie pozwolić, kiedy jest ta granica dobrego smaku. Czy mój humor, moje żarty i poglądy nie zrażą do mnie drugiej osoby? Czy ma ona dystans do otaczającej jej rzeczywistości? Bardzo często przez ten etap jest przejść najtrudniej. Specjaliści od wizerunku trąbią, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. To wtedy człowiek wyrabia sobie już zdanie o drugiej osobie, kategoryzuje ją i wrzuca do odpowiedniej szufladki we własnych “kręgach” osobowości ludzkiej. Najgorsze jest to, że pierwsze wrażenie jest często mylne. Nie raz zraziłem się przez to do ludzi, którzy w ogólnym rozrachunku okazali się bardzo sympatycznymi i wartościowymi personami.

Jestem Arkadiusz Lech, a to jest blog CojaMysle? Jest to mój osobisty kawałek internetu. Mój własny, na którym będę publikował swoje przemyślenia. Blog ten nie ma tematu przewodniego. Jednak znając moje zainteresowania będziesz mógł się dowiedzieć, co w przyszłości może znaleźć się na CojaMysle?.

A więc interesuję się Social Media, nowinkami technologicznymi, rozwojem internetu, reklamą oraz grafiką. Bardzo ciekawym tematem jest też projektowanie interfejsów. Jestem również graczem, który gry video stara się zrozumieć i oceniać nie tylko jako fajna lub słaba, ale również spojrzeć w jej wnętrze i niczym Leonardo DiCaprio w Incepcji – wejść głębiej. Lubię posłuchać dobrej muzyki i oglądnąć ciekawy film, książką też nie pogardzę. Nie pytaj mnie jakie są moje ulubione gatunki. Tyczy się to tak samo muzyki, filmów jak i gier. Staram się nie szufladkować ani ludzi, ani dóbr kultury. Wpływa to negatywnie na ich odbiór. Lubie rzeczy zaskakujące, nieprzewidywalne czy też inne niż może się wydawać nie pierwszy rzut oka.

To może Cię zainteresować: