Nadchodzi międzynarodowe święto graczy – targi E3

Każdy gracz wie, że czerwiec to dla branży jeden z najważniejszych miesięcy.To właśnie w szóstym miesiącu roku odbywają się największe na świecie targi elektronicznej rozrywki. Electronic Entertainment Expo, w skrócie E3. Jak pisał Andrzej Tucholski, bycie graczem to przywilej, a w takich tygodniach jak ten najbliższy, duma aż mnie rozpiera.

Ostatnio nie miałem dużo czasu na śledzenie najważniejszych informacji z branży gamingu. Więcej czasu spędziłem ze smartphonem niż przed konsolą. Więc wszystko co do mnie docierało musiało być niezłą perełką. Poniżej przedstawię Ci krótką listę gier, w których sam tytuł wywołuje u mnie gęsią skórkę.

Tomb Raider

Pani Lary Croft chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a jeżeli już trzeba to musi to tylko osobie, która naprawdę starała się by żadne informacje ze świata popkultury do niej nie docierały. Tomb Raider to gra już legendarna. Twórcy serii postanowili ją odświeżyć, zmienić kierunek, w którym marka się rozwijała i poniekąd zaczynają od początku. Efekt ich pracy możesz podziwiać na poniższym trailerze, po którym ja muszę zmieniać bieliznę. Jest moc.

Assassin’s Creed III

Fanem serii Assassin’s Creed jest już od pierwszej części. Po tylu odcinkach przygód Ezio, w końcu dostaniemy nowego bohatera. Zmienią się również czasy w jakich będzie rozgrywać się akcja przodka Desmonda. Ale to nie są powody, dla których ACIII pojawiło się na tej, krótkiej liście. Seria ta urzekła mnie przede wszystkim swoją wielowątkową i wielokulturową historią. Można tutaj doszukiwać się wielu odniesień do wydarzeń historycznych czy też znanych dzieł sztuki, wiele filozofii życia. Coś pięknego, jedna wielka encyklopedia dorobku kulturowego. Dodaj do tego narrację prowadzoną na wielu płaszczyznach, które w kluczowych momentach się zazębiają, a dostaniesz obraz za który tak bardzo pokochałem tę serię. Taka historia musi się skończyć niezłym pierdolnięciem, na które osobiście czekam.

Need for Speed: Most Wanted

Need for Speed to najpopularniejsza seria wyścigów samochodowych. Każda nowa część z logo NFS w tytule niesie ze sobą sporo kontrowersji. Gracze dzielą się na tych, którzy kochają lub nienawidzą Need for Speeda.Ja darzę tę serię dużą sympatią wspominając cały czas najlepszą część – Most Wanted. Nic dziwnego, że podjarałem się gdy tylko usłyszałem o zapowiedzi nowego Need for Speeda, który w podtytule znowu ma Most Wanted. Za grę odpowiedzialne jest studio Criterion Games, znane większości z serii Burnout i Need for Speed: Hot Pursuit (tego nowego Hot Pursuit). Jaram się, czekam, chcę już zagrać. Mimo tego, że widziałem dopiero jeden screen. Mam nadzieję, że na konferencji EA zobaczę gameplay z nowej produkcji chłopaków z Criterion.

Jest jeszcze kilka tytułów, które mnie jarają ale nie pojawią się one na E3, a szkoda. Są to tytuły tak elektryzujące, że będzie o nich głośno nawet gdy nowe informacje pojawią się długo po targach w Los Angeles. Mowa tutaj oGrand Theft Auto V i Bioshock: Infinite. Warte uwagi będą zapewne teżFar Cry 3, The Last of Us, Medal of Honor: Warfighter i God of War: Ascension. Cieszy również bardzo mocny, polski akcent. Polacy w końcu są doceniani w skali międzynarodowej. Zrobiliśmy wiele świetnych gier, a jeszcze lepsze są w fazie produkcji.

Jeżeli jesteś zainteresowany targami E3, to warto przeczytać Rozkład jazdy E3 2012, przygotowany przez redakcję PPE.pl. Chłopaki zebrali tam w jednym miejscu wszystko co warto wiedzieć o nadchodzącym święcie graczy.

PS. Pamiętaj, że czerwiec to też czas ostatni dzwonek by ogarnąć się przed wakacjami.

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nałogowi „psychopaci i mordercy” wspierają chore dzieci

Nałogowi psychopaci i mordercy  mający problemy z pęcherzem, okazują się być też ludźmi. Mowa tutaj oczywiście o graczach. The Humble indie Bundle to...

Zamknij