Najlepsza gra świąteczna to… Wigilia w Radomiu

Najlepsza gra świąteczna to… Wigilia w Radomiu

Za to kocham internet. Jest płodny jak króliki. Wystarczyło 30 sekund nagrania z radomskiej Wigilii, by zainspirować ludzi, rozśmieszyć, a także wygenerować dosyć ciekawy buzz wśród marki, która jak dla mnie jest nijaka.

Jeżeli nie wiesz o co chodzi z Wigilią w Radomiu, wszystko ładnie (jak zwykle) tłumaczy Memowisko.

http://youtu.be/fzBY0bEx46M

Przeglądam ostatnio sklep Google Play w poszukiwaniu fajnych wyprzedaży, by zaopatrzyć się w jakieś fajne gierki. Nagle na ekranie mojego telefonu ukazuje się aplikacja Wigilia w Radomiu.

Padłem.

Zbijaj łapy chytrej baby!
Nie daj jej zajumać napojów.

Uratuj Wigilię w Radomiu przed polaczkami.

Gdy tak leżałem, gra już się pobierała na mojego smartphone’a.

O co w tym wszystkim chodzi?

Wigilia w Radomiu to bardzo prosta i mało rozbudowana zręcznościówka. Zadaniem gracza jest uderzanie w ręce „chytrej baby”, by ta nie ukradła napojów z wielką trójką i cytrynami na etykiecie. Przegrywasz w momencie jak na stole zostanie mniej niż cztery butelki. To wszystko w akompaniamencie dobrze wszystkim znanej melodii z pewnej polskiej kolędy.

Gra nie wybija się niczym szczególnym pod względem gameplay’owym. Ot bardzo prosta zręcznościówka, która znudzi się po jednym posiedzeniu w toalecie.

Tutaj liczy się jednak kontekst i to, że twórcy potrafili tak prosty mechanizm osadzić w aranżacji, która zapewniła im niezłą popularność. Gdy to czytasz, grę pobrano już ponad 50 tys. razy. Twórcy potrafili wyczuć niezły moment i go wykorzystać. Brawo!

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.avantisgamestudio.wigiliainradom&feature=trending-apps#?t=W251bGwsMSwyLDEwNSwicGwuYXZhbnRpc2dhbWVzdHVkaW8ud2lnaWxpYWlucmFkb20iXQ..” size=”large” color=”red”]Wigilia w Radomiu – Google Play[/button]

To może Cię zainteresować:

 • http://stayfly.pl/ Grzeczny Chłopiec

  I niech mi ktoś mi spróbuje wmówić, że Polacy, to nie jest kreatywny naród.

  • http://www.facebook.com/archi1266 Arkadiusz Lech

   Czasami to jesteśmy zbyt kreatywni 😉

 • http://miczkus.ugu.pl/ Miczkus

  Nie wiem, jakoś nie pojmuję fenomenu tej kobitki. 

  • http://www.facebook.com/archi1266 Arkadiusz Lech

   Ludzie potrzebują bohaterów 😉

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bez nazwy-1
Pozwólcie mi słuchać muzyki legalnie

W dobie ogólnej cyfryzacji kultury płyta straciła dla mnie swoją wartość użytkową, jest niewygodna i jedynie broni się tym, że...

Zamknij