Nie dorastaj! To pułapka!

Nie dorastaj! To pułapka!

Gdy ktoś Ci mówi żebyś w końcu dorósł – nie rób tego! To pułapka! Bycie wiecznym dzieckiem to najlepsze co mogło Cię spotkać!

Dzieciństwo to taki okres, w którym możesz wszystko. Nikt nie oczekuje od Ciebie pewnych zachowań, błędy są Ci wybaczane, a umysł nie skażony dorosłymi schematami myślenia najbardziej kreatywny.

Jestem na rozdrożu. Muszę zejść z wózka z napisem dorastanie i wejść do wagonu pełnego dorosłości. Świat dorosłych jest bardzo stereotypowy. Dziesiątki lat rutynowych zachowań, rutynowych wydarzeń, rutynowych, z góry zaplanowanych przepisów na życie.

Gdy miałem kilka lat zawsze marzyłem by być już dorosłym. Móc wszystko, iść gdzie chcę, mówić co mi się podoba – robić co chcę. Rodzice mi powtarzali, poczekaj, zobaczysz za te x lat. Będziesz miał same obowiązki, ciesz się póki możesz, bo później jest już tylko gorzej.

Cholera, mieli rację

Dzisiaj muszę się dobrze zachowywać. Robić to co według ogółu uważane jest za poprawne.

Ostatnio usłyszałem, że ja nigdy nie dorosnę i będę zawsze dzieckiem. Cały czas tylko żartuję, nie biorę niczego na poważnie. Sorry ale inaczej nie potrafię. Nie wiem dlaczego wielu dorosłym tak ciężko jest się uśmiechnąć – nie brać wszystkiego na serio. Przyjąć pewną, inną, nieszablonową konwencję i zobaczyć reakcję rówieśników. Po zachowaniu ludzi w nieszablonowych sytuacjach poznasz ich prawdziwą twarz. Jeżeli na tym opiera się moje szczeniackie zachowanie, mogę z tym żyć.

Zdecydowanie chcę być zostać dzieckiem

Gdy ktoś mówi Ci, że zachowujesz się jak dziecko to odbierz to jako komplement. No chyba, że ten ktoś miał na myśli nietrzymanie moczu – wtedy dorośnij!

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
pezet
Opanowany przez Venoma, zachłyśnięty ciemną stroną mocy słucham Radio Pezeta

Każdy z nas ma ciemniejszą stronę. Taką, która powinna zostać tylko w nas. To jej tajemniczość kusi najbardziej. Noc gdzie...

Zamknij