Od czasu do czasu warto jest się zresetować

Od czasu do czasu warto jest się zresetować

Tak jak myślałem publikacja tekstów z wakacji jest mocno utrudniona. Komputer, do którego mam dostęp otwiera się pół godziny. Nie jest to największy czynnik wpływający na brak nowych tekstów. Postanowiłem się zresetować.

Na cały tydzień kompletnie zmieniłem środowisko. Polecialem do anglii, do miasta w którym jakieś 4 lata temu spędziłem pół roku. Jeszcze raz zobaczyłem mieszankę większości kultur świata i bardzo dobrą organizację funkcjonowania społeczeństwa w mieście.

Sam złapałem się na tym, że w każdej dogodnej sytuacji podglądam zachowania innych nacji. Wnioski są ciekawe bo mocno stereotypowe – musi coś być jednak w tych stereotypach.

Ten jeszcze nie zakończony tydzień zainspirował mnie bardziej niż miesiące spędzone w tym samym miejscu. Sam Roger von Oech w swojej książce Kreatywność o tym wspominał.

Staraj się zmieniać otoczenie na jakiś czas. Popatrzeć na te same sytuacje życiowe z innej perspektywy. Nabierzesz wtedy o wiele więcej mądrości życiowej oraz tematów do namysłu i przeanalizowania. W najgorszym wypadku po prostu zobaczysz coś nowego.

Zagadka na dziś – gdzie można by się wybrać by zaczerpnąć łyk inspiracji? Zacznij się zastanawiać i zostaw swoją odpowiedź w komentarzu. Ja tym czasem wracam do resetowania się. W sobotę wracam samochodem przez pół Europy, co też będzie mega inspirujące.
Jeżeli jesteś bardziej ciekawy tego co się dzieje u mnie w tym tygodniu to śledź mnie na Instagramie.

PS. Jest to pierwszy tekst na blogu pisany w całości przy użyciu smartphone’a. Moja Xperia już niestety ledwo zipie.

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
dkr
To Dark Knight Rises w końcu powstał czy upadł?

Najnowszy film Cristophera Nolana budzi sporo kontrowersji. Trzecia część przygód człowieka-nietoperza była wyczekiwana przez fanów Dark Knighta na całym świecie....

Zamknij