Ogarnij się sportowo na wakacje

Ostatnio mało się tutaj działo,to dlatego, że przy tak pięknej pogodzie wszystkie moje pomysły lokowałem w kreatywnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Pogoda się pogorszyła, żaden „gryll” nie wchodzi w takim razie w grę, a szkoda, bo zapowiadało się już tak fajnie. No nic, wróciłem i dzisiaj trochę o sporcie.

Nie będzie długo cobyś dotrwał do końca. Sam nie jestem zwolennikiem długich tekstów – tak jestem wychowany w Internecie i lubię szybkie, krótkie i treściwe notki. O czym to ja miałem… a no tak o sporcie.

Zaczyna się sezon wakacyjny, zaraz wszyscy skończą szkołę, wezmą urlop i zatracą się w wakacyjnym szaleństwie. Wakacje oprócz zabawy mogą być też dobrym czynnikiem motywującym do ogarnięcia się. Nie mówię tutaj o sławnym już memie „Ogól bobra na wakacje”, chociaż tak i to by było miłe ;)Chodzi mi o poprawianie swojego samopoczucia za pomocą sportu i ćwiczeń.

Sam postanowiłem wziąć się za siebie i od jakiegoś już czasu biegam, ćwiczę i lepiej się czuję. Co najciekawsze na ćwiczenia nie wydałem ani złotówki. No może poza litrami wody, które musiałem spożywać. Co takiego robiłem? Ćwiczyłem w domu. Wszystko co było mi potrzebne to kawałek wolnej przestrzeni, trochę motywacji i dostępu do Internetu. W tym ostatnim znalazłem masę przydatnych informacji jak można wydajnie ćwiczyć w zaciszu własnego mieszkania. Ćwiczyłem pompki, brzuszki, do tego dołożyłem bieganie. Moja wydolność wzrosła, a i lepiej się wysypiam.

Aby ułatwić Ci start przygotowałem mini-spis (bo składający się tylko z trzech pozycji) stron, które będą dużą pomocą jeżeli chodzi o rozpoczęcie „ogarniania się”.

100pompek.pl

100pompek.pl to strona na której znajdziesz wiele ciekawych informacji dotyczących robienia pompek. Są tam informacje jak prawidłowo je wykonywać oraz bardzo przydatne programy treningowe, co jak sam przetestowałem, ma niesamowite znaczenie w poprawianiu swojej wydolności. Warto zaglądnąć i wypróbować. Już po kilku tygodniach możesz być w stanie zrobić 100 pompek ;) nawet gdy na starcie ledwo robisz 10.

6weidera.com

Szóstka weidera to zestaw ćwiczeń do wzmacniania mięśni brzucha. Bardzo kontrowersyjny zestaw, bo jednym pomaga innym nie. Dla mnie efekty były widoczne bardzo szybko. 6 weidera jest męcząca ale spróbować nic nie kosztuje. Jeżeli będzie zbyt intensywnie to można dostosować program treningowy pod siebie. Strona 6weidera.com, tak samo jak 100pompek.pl zawiera masę przydatnych informacji. Znajdziesz tam m.in. filmik pokazujące jak wykonywać ćwiczenia.

Endomondo.com

Endomondo to strona społecznościowa, dla osób które uprawiają bieganie czy jazdę na rowerze. Strona jest bardzo ciekawa ponieważ możesz na niej prześledzić postępy we własnych treningach. Tutaj niezbędny jest dodatkowo smartphone do którego jest stworzona specjalna aplikacja dzięki, której możesz rejestrować trasy na których biegasz. Jak, wspomniałem na początku jest to strona społecznościowa więc oprócz własnych postępów możesz również obserwować postępy własnych znajomych, dzielić się z nimi swoimi wrażeniami czy też publikować przebyte trasy na Facebooku. Aspekt społecznościowy na endomondo.com jest cholernie motywujący. Gdy widzisz, że Twój znajomy właśnie skończył biegać czy jeździć na rowerze to sama informacja, że inni „ogarniają się” może się zmotywować byś sam wyszedł z domu i pobiegał.

Do wakacji zostało już niewiele czasu ale jeżeli szybko się ogarniesz to jeszcze zdążysz. Zachęcam wszystkich do ćwiczenia bo oprócz poprawiania swojego wyglądu zewnętrznego co pewnie przyda się na polskich i zagranicznych plażach w szczególności płci pięknej, możesz zrobić coś pożytecznego dla swojego ducha. Nie ma nic przyjemniejszego jak po intensywnym treningu położyć się do łóżka. Śpisz jak niemowlę, a rano jesteś zupełnie wyspany. Serio nawet przy tak intensywnym życiu jak Twoje wyspanie się jest możliwe.

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Testuję Sorcery: Świat Magii na PlayStation Move

Swoją premierę miała właśnie gra Sorcery: Świat Magii. Dzięki uprzejmości PlayStation Polska mogłem pograć w ten tytuł przed premierą, by podzielić się...

Zamknij