Pokahontaz – Rekontakt kontynuuje moją przygodę z rapem

Pokahontaz – Rekontakt kontynuuje moją przygodę z rapem

Ostatnio przez bloga przetoczyła się dyskusja na temat polskiego rapu. Nie byłem fanem tego gatunku. Wręcz go olewałem. Tak samo jak olewam Metal, Jazz czy Folk. Nie moje klimaty. MaxFloRec chyba chce mnie jednak przekonać. Podesłali mi nową płytę Fokusa i Rahima, Pokahontaz – Rekontakt.

Piętnaście (a nawet szesnaście) hip-hopowych kawałków, które dały mi trochę do myślenia. Teksty są świetne. Rahim i Fokus lawirują wokół różnych tematów – miłości, życia piosenkarza, hejterów, jakości piosenek, potrzeby własnego zdania, pokus, problemu z powiedzeniem „przepraszam” czy miłych wspomnienień, które już nie wrócą.

Ciężko jest mi jednoznacznie określić motyw przewodni tego krążka. Jest na poważnie. Jest z niezłym polotem i z rymami, które wryły mi się w głowę i nie chcą z niej wyjść.

Tekstom tych piosenek mógłbym poświęcić kilka osobnych wpisów. Czuć osobisty wydźwięk tego krążka. Rahim i Fokus przy akompaniamencie świetnych, melodyjnych bitów sprzedali mi kawałek swojej prywatności. Teksty są świetne, tak samo pod względem treści jak i formy. To co robi z tym materiałem Fokus to jest kosmos. Człowiek jest niesamowity! Ma nieziemskie flow, a jego dykcja przyprawia mnie o mindfuck. No i wypadł tutaj o wiele lepiej niż z Dodą. 😉

Niemiłość z gościnnym udziałem Pezeta to najjaśniejszy punkt tego albumu. Podoba mi się różnorodne tempo. Raz jest szybko, by zaraz troszkę zwolnić, by znowu wrócić na najwyższe obroty, a zaraz po tym troszkę wyhamować.

Szata zdobi krążek

Wydanie wygląda świetnie. Całe wykonane z tektury (są o wiele lepsze niż plastykowe stare pudełka, które lubią się łamać), z rozkładanymi  „skrzydłami”, na których przedstawiono scenę bitwy z jakiegoś epickiego świata fantasy. Po rozłożeniu wszystkiego pojawiają się (po obu stronach płyty) Rahim i Fokus, ubrani w rycerskie zbroje gotowi poprowadzić swoje wojska na ostateczną wojnę.

Za projekt odpowiedzialna jest firma 2sympleks.pl, ci sami, którzy ubrali Grubego Brzucha i zaprojektowali fajny t-shirt dla Grubsona. Wejdźcie na ich stronę i sprawdźcie co tam skrobią, mają świetne pomysły i ładne projekty.

Wub Wub Wuuuuub…
W Rekontakt nie mogło zabraknąć dubstepowych brzmień. Jest ich o wiele mniej niż np. na płycie Pezeta, ale są mocno zaakcentowane w niektórych miejscach. Cały album rozpoczyna się dubstepowym kawałkiem. Dla mnie bomba. Na prawdę podoba mi się to, co polscy artyści robią z tym stylem.

Czego brakuje mi na płycie? Hmm… chyba jedynie książeczki z tekstami. Przy takim opakowaniu ciężko było ją wcisnąć, ale mimo wszystko przydałaby się. Lubię poczytać teksty piosenek, a szukanie każdego tekstu po sieci nie należy do najwygodniejszych.

Grubson dał mi tunel, Pezet był światełkiem w tym tunelu, a Pokahontaz z Rekontaktem zmieniło moje zdanie o rapie.

[button link=”http://www.youtube.com/playlist?list=PLpCB8p2IAqdpO5-MhcFfWGai7kNcE28HK” size=”large” color=”red”]Rekontakt – YouTube[/button]

[button link=”http://sklep.maxflo.pl/pl/p/Pokahontaz-Rekontakt/265″ size=”large” color=”orange”]Kup Płytę[/button]

To może Cię zainteresować:

  • Pis joł

    Fokus i dobre flow? wyciągnij chuja z uszu. BRD SRC RSPKT

Przeczytaj poprzedni wpis:
ac
Komiksowy Assassin’s Creed

Assassin's Creed to jedno z najlepszych uniwersum jakie powstały w ostatniej dekadzie. Świetnie przemyślane, mieszające fakty z mitami, intrygując przy...

Zamknij