Potrzebuję pomocy – mam w sobie potworka

Potrzebuję pomocy – mam w sobie potworka

Zajmuje mi dużo czasu. Rozprasza gdy chcę zrobić coś ważnego. Sprawia że odkładam wszystko na później. Robię rzeczy, których nie planowałem, a te zaplanowane odchodzą w niepamięć.

Ostatnio ten mój potworek stał się bardziej aktywny. Nie wiem czy to przez tę jesienną aurę, która panuje za oknem czy pamiętając jeszcze wakacje podświadomie daję mu możliwość przejęcie nade mną kontroli.

Mam lenia

Manipuluje mną. Ja planuję jedno, on delikatnie podsuwa mi możliwość odprężenia się, porobienia czegoś bezproduktywnego. Czegoś co w ogólnym rozrachunku wygląda na mało ciekawe. Leń chce bym przestał robić to co robię i po prostu nie robił nic. Znajduje mi tysiąc wymówek, tysiąc niezbitych argumentów na to, że w tym momencie potrzebuję odpoczynku. Zajęcia się czymś innym. Czymś bezsensownym.

Najczęściej kończy się na gapieniu się w milion pixeli zbitych mocno w jedną całość, przesuwanie w dół niekończącej się tablicy aktywności znajomych na Facebooku.

Autumn is coming

Czy to źle? Czy to dobrze? Nie wiem – nie chce mi się teraz zastanawiać.

Mam lenia

 i potrzebuję pomocy.

photo: flickr.com 

To może Cię zainteresować:

 • http://wiecejluzu.com/ Krzysiek Humeniuk

  Mam to samo. Wczoraj o tym napisałem, dzisiaj jest już lepiej -- zaczyna mi się chcieć 🙂

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=1678017970 Szymon Szydełko

  Mi nic sie nie chce od zawsze, ale jakoś żyję… Czy jestem Inny?

 • lonoposejdona

  Hej, przeczytałem ten post i postanowiłem podlinkować jedną z moich YouTube’owych audycji, akurat poświęconej jesiennej depresji :). Jeśli macie ochotę, tutaj link:  http://www.youtube.com/watch?v=UBInIJd-lqg

  Pozdrawiam serdecznie!

Przeczytaj poprzedni wpis:
bfg
Nie pojechałem na Blog Forum Gdańsk 2012

O Blog Forum Gdańsk jest teraz bardzo głośno. Już w sobotę zjedzie się tam cała śmietanka naszej polskiej blogosfery. Nie...

Zamknij