PS4 vs Xbox One – zamiast o grach rozmawiamy o blokadach

PS4 vs Xbox One – zamiast o grach rozmawiamy o blokadach

Cały growy świat zadrżał w posadach! Oto i jest, tak długo wyczekiwana kolejna generacja konsol! Ósma i moim zdaniem ostatnia.

Nie rozumiem czym ludzie się tak jarają. Zapowiedziano Xboxa One, zapowiedziano PlayStation 4. I co z tego?

Zauważyliście w okół jakiego tematu obraca się dyskusja wokół nadchodzących konsol?

 • Która konsola pozwoli mi pożyczyć grę od znajomego?
 • Czy mogę odsprzedać grę?
 • Czy konsola musi być podpięta bez przerwy do sieci?

Kuźwa. A gdzie w tym wszystkim są nowe, rewolucyjne technologie? Genialne pomysły na gry i zapierające dech w piersi sceny z pre-renderowanych, lekko podszlifowanych nagrań z rozgrywki? Gdzie to co gracze lubią najbardziej?

Co mamy zamiast tego? Głupie prześciganie się na to która konsola ma więcej funkcji, które w poprzedniej generacji były czymś normalnym, powszechnym. Czymś co nikomu nie przyszło do głowy żeby robić z tego atut konsoli.

Bez nazwy-2

Dostaję papkę marketingową, w której przekonuje mnie się, żebym olał gry, ciekawe nowinki technologiczne. Muszę kupić tę konsolę bo ona pozwala na kupowanie używanych gier i pożyczanie ich znajomym! Normalnie szał! Ficzer na miarę dekady. To zrewolucjonizuje branżę gier. No bo przecież po co komu nowe gry? Pomysły na nie skończyły się gdzieś dwa lata przed końcem aktualnej generacji.

Jestem zawiedziony. Bardzo zawiedziony. Nic mi na razie dupy nie urwało, a powinno. Nic nie zmusiło mnie żebym wstał i zaczął wyć z radości, a powinno. Nic, w końcu nie zmotywowało mnie do tego żeby złożyć zamówienie na którąś z konsol.

Ja od zakupów jeszcze się wstrzymuję i czekam na to, co gracze (chyba) lubią najbardziej – gry.

To może Cię zainteresować:

 • screwdriver81

  Ale ten obrazek w artykule juz nei aktualny,rozumiem ,że to takie „wspominkowe”?

 • spencer34

  może po to się o tym rozmawia żeby wiedzieć którą konsolę kupić bo jedna musi miec non stop net drugia nie, jedna ma blokady druga nie. nie kazdego bedzie stac na to zeby podlaczyc konsole do neta non stop. gry byly, sa i beda bardzo dobre przy wykorzystaniu wszysktich mozliwosci konsol. pytania sie rodza bo wszyscy chcemy wiedziec ktora konsole oplaca sie kupic

  • screwdriver81

   problem w tym ,że od wczoraj żadna z konsol nie ma blokad,ani always online,ani uzywki ani nic…

   • http://cojamysle.pl/ Arkadiusz Lech

    No to może się w końcu zacznie konkretna dyskusja która konsola jest bogatsza w nowinki, a nie która ma mniej zabezpieczeń

    • screwdriver81

     tych nowinek ma wiecej xvox mimo słabszej konfiguracji technicznej i wyzszej cenie.Miałby jeszcze wiecej ale niestety te innowacje nie podpasowałey graczom;)

 • http://www.dogorybrzuchem.pl/ Mateusz Goleń

  Dużo informacji jest już nieaktualnych. Nowa generacja konsol to temat mocno dynamiczny i zmieniający się z dnia na dzień a właściwie od targów do targów.

Przeczytaj poprzedni wpis:
nexus4
Nexus 4 – Za co kocham, za co nienawidzę?

Moja stara Xperia X10 ma swoje 5 minut już dawno za sobą. Ostatnimi czasy dawała mi nieźle w kość. Wymieniłem...

Zamknij