Światowe święto trolli

Dzisiaj, pierwszego kwietnia, jest Prima Aprilis – światowe święto trolli. W dniu dzisiejszym internet jest jeszcze większym śmietnikiem niż był wczoraj i niż będzie jutro. Trolle wyszły ze swoich jaskiń i atakują z każdej strony. Strzeż się! Nie wiesz skąd nadejdą!

 W rankingu najciekawszych żartów w czołówce plasuje się Google ze swoimi Mapami Google na NES’a i YouTubem na DVD ;) Podobają mi się te żarty bo nie chodzi w nich o „wkręcenie” ludzi, a bardziej na wyśmianiu rzeczywistości, przedstawienia jej w krzywym zwierciadle.Cotygodniowe dostawy tony nowych płyt DVD prosto do Twojego domu! Przedmuchanie kardridża do NESa  by Google Maps mogło ruszyć. Gracze pewnie rozpoznali też charakterystyczne logo, które jednoznacznie kojarzy się z serią Dragon Quest.

Dobrym żartem zaszczyciło mnie również AdTaily. Na swoim blogu panowieopublikowali wpis jakoby zmienili sposób wyświetlania reklam. Zamiast znanych wszystkim kwadracików już niedługo wprowadzone zostaną okrągłe reklamy. Rewolucja! Patrząc po komentarzach wiele osób się nabrało. Ja już prawie też uwierzyłem, jednak data wpisu była dla mnie kubłem zimnej wody. ;)

Jak dobrze wiadomo Wielkimi Trollami Internetu lubią być gracze. Jeden z największych w Polsce sklepów – Ultima.pl – wprowadził do swojej oferty grę Half Life 3, którą można kupić w pre-orderze. Każdy dobrze zorientowany internauta wie, że Half Life 3 to tytuł na którego zapowiedź czekają miliony graczy na całym świecie. Ultima zablokowała możliwość zamówienia tej gry, by mniej zorientowani w dzisiejszym święcie graczy nie musiało uszczuplać portfela.

Dowcipów w Internecie jest już masa. Niektóre, jak te wymienione tutaj zrobione z wyczuciem smaku i nawet nutką niczym nieskrępowanego trollizmu. Są jednak również żarty, które wywołują u mnie zażenowanie, moja ręka mimowolnie leci w stronę czoła, a z ust wydobywa się krótkie, ale jakże treściwe „Bitch please”. Mam nadzieję, że natknę się dzisiaj na jeszcze więcej dowcipów trzymających poziom wyżej opisanych.

A Ty nabrałeś się dzisiaj na jakiś dowcip?

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwszy tydzień już za mną

Wczoraj minął pierwszy tydzień istnienia CojaMysle? Udało mi się napisać kilka tekstów i pomimo deficytu czasowego udało się zagospodarować kilkanaście...

Zamknij