Zaczęło się wakacyjne lenistwo

Zaczęło się wakacyjne lenistwo

No i zaczęły się wakacje. Można odpocząć od codziennej monotonni. Po Euro 2012, które wczoraj skończyło się porażającym zwycięstwem Hiszpanii chciałem spisać kilka ważnych informacji.

Wyjechałem. Przynajmniej na tydzień, na wschód Polski, do rodziny. Cisza, spokój i piękna pogoda tu w górach. Słońce daje nam nieźle popalić. Upały demotywują i zniechęcają do jakiejkolwiek aktywności. Teraz liczy się tylko koc, trawnik i kawałek cienia. Te wszystkie trzy elementy skomponowane z moim lenistwem świetnie współgrają z aktualnie panującą pogodą.

Skończyłem też czytać książkę Rogera van Oecha pt. Kreatywność. Kawał ciekawej i inspirującej lektury – postaram się w najbliższym czasie, o ile przeżyję panujący upał, przybliżyć Wam tę książkę.

Wracając jeszcze na chwilę do Euro 2012. Hiszpania pokazała klasę. W całym turnieju nie było drużyny, która mógłby im zagrozić. Większość meczów przeszli na piechotę, zbytnio się nie wysilali. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że gdy przeciwnik biegał, to drużyna Hiszpanii spacerowała. Swoje możliwości pokazali dopiero wczoraj miażdżąc Włochów cztery do zera. Szkoda mi trochę Włochów, bo po swojej pięknej grze i zaskakującym wyeliminowaniu Niemców w półfinałach, nie zasłużyli na tak wysoką przegraną.

Euro 2012 już za nami, więc powraca stare pytanie – Jak żyć? Ja odpowiadam powoli i relaksująco. Przynajmniej póki jest piękna pogoda i mogę cieszyć się beztroską sielanką w górach. Niesamowite jak piękne widoki występują w Polsce. Wracam do odpoczywania i idąc za nauką Rogera van Oecha staram się dostrzec tego, czego jeszcze nikt nie zauważył, w rzeczach i czynnościach które widzimy codziennie. Tobie też to polecam 🙂

Na koniec podrzucam jeszcze kawałek Jamal – DEFTO, którym zachwycałem się trzy miesiące temu i tak jak myślałem nadal nie schodzi z mojej playlisty. Teledysk jest iście wakacyjny.

To może Cię zainteresować:

 • bidon


   Przynajmniej puki jest piękna pogoda” 

  sprawdza ktoś te teksty czy od razu „pószczasz” ? 🙂

 • http://www.facebook.com/profile.php?id=1678017970 Szymon Szydełko

  A ja mam wakacje już 1.5 miesiąca MUAHAHA!!!111

  Na głowie rekrutacja do PWr, wcale nie tak beztrosko…

 • Tuszyn

  piękne są te górki u nas 😛

  • http://www.facebook.com/archi1266 Arkadiusz Lech

    Nie zachwalaj tylko powiedz kiedy tu przyjedziesz 🙂

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bez nazwy-1
Zostawiłem cząstkę siebie w social media

Przeglądałem sobie dzisiaj zakamarki mojego profilu na YouTube i moim oczom ukazała się pokaźna biblioteczka filmików, które kiedyś przygotowywałem dla...

Zamknij