Zdjęcia, które potrafią opowiadać historie

Zdjęcia, które potrafią opowiadać historie

Mówi się, że niektóre zdjęcia wyrażają więcej niż tysiąc słów. Lubię zdjęcia, za którymi kryje się jakaś historia. Nieszczęśliwa, tajemnicza, uczuciowa, miłosna, zapierająca dech w piersiach czy nostalgiczna. Obojętnie. Zdjęcia z historią to zdjęcia z duszą, zdjęcia w które można się wpatrywać godzinami i godzinami próbować rozszyfrować ich opowieść.

Znalazłem ostatnio kilka fotek, którymi chciałbym się z Wami podzielić. Każde z nich niesie ze sobą jakąś historię. Każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe.

Tak na prawdę nie potrzeba super sprzętu. Dobre zdjęcie, które przedstawi jakąś opowieść można zrobić za pomocą aparatu, który każdy z nas ma w swoim telefonie. Wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze i w odpowiednim czasie nacisnąć odpowiedni przycisk w aparacie. No i mieć jeszcze odpowiednio dużo miejsca na karcie pamięci. Uwierzcie mi to czasami potrafi zirytować, gdy chcesz zrobić zdjęcie – to jedno na milion – gdy nagle wywala błąd „Brak miejsca na karcie pamięci”. Człowiek chce rzucić telefon/aparat o ścianę, zdeptać go, a później cyknąć zdjęcie. Zawsze to jakaś historia.

Są też zdjęcia, które zaskakują cierpliwością i konsekwencją fotografa. Są zdjęcia, których nie da się zrobić w sekundę, minutę, tydzień, miesiąc, rok – ba nawet kilka lat. Cierpliwość i konsekwencja – tym powinien się charakteryzować fotograf chcący zdjęciem przedstawić historię.

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bez nazwy-1
Mam dysleksję, dyskalkulię i w ogóle jestem do niczego – oczekuję specjalnego traktowania

Przeczytałem ostatnio tekst o tym, że 4-7% naszej populacji cierpi na dyskalkulię i przez to duża liczba osób nie potrafi...

Zamknij