Zrób z tabletu osobiste kino domowe

Zrób z tabletu osobiste kino domowe

W ramach testu tabletu VersaTab oraz eksperymentu post-pc postanowiłem sprawdzić urządzenie firmy Benger w różnych zastosowaniach. Pierwszy temat wokół którego się skoncentrowane to video na rząd nie czyli nie VOD.

Na Androida jest wiele aplikacji oferujących dostęp do telewizji i różnego rodzaju filmów. Ja wybrałem z nich cztery najpopularniejsze, do których legalności nie można mieć zastrzeżeń (co nie jest zawsze tak oczywiste)

HBO GO


Zaczynamy z dużego kalibru. Platforma godz od HBO dostępna jest tylko wraz z abonamentem kilku dostawców telewizyjnych. Miesięczny abonament za samo godz to ok. 25zł. W zamian za to dostajemy dostęp do wielu seriali i filmów produkcji HBO. Ich jakości nie trzeba chyba nikomu opisywać. Aplikacja oferuje dostęp do całej zawartości usługi – nie różni się ona niczym od swojej przeglądarkowej wersji. Najnowsze super produkcję dostępne są dosłownie na wyciągnięcie… palca. Do czego mogę się przyczepić? Aplikacja ma losowe problemy z logowanie i nie mogłem ustawić jakości HD w wyświetlanych filmach. Płacąc abonament wolałbym by aplikacja oferowana taką opcję, w szczególności że VersaTab ma dobry wyświetlacz, na którym widać niedoskonałości prezentowanego mi przez HBO GO obrazu.

ipla


Ipla to chyba najstarsza aplikacja na Androida do oglądania filmów z opisanych w tym wpisie. Jest bardzo bogata w dostępne seriale – przede wszystkim produkowanych dla telewizji Polsat. W darmowej wersji jakość obrazu to maksymalnie 320p i reklamy przed każdym video. Można wykupić różnego rodzaju pakiety dzięki którym jakość nagrań wzrośnie do 720p, a reklamy nie będą już się wyświetlać. Jak na tak bogatą ofertę jest to dobre rozwiązanie. Płacisz za lepszą jakość i komfort oglądania. A jak chcesz za darmo to się troszkę pomęczysz. Ipla jako jedyna pozwala również zapisać w pamięci urządzenia programy, tak byś mógł mieć do nich dostęp bez połączenia z siecią.

TVN Player


Przez kilka ostatnich sezonów TVN bardzo mocno wszedł w usługę VOD. Po wątpliwym romansie z Onetem telewizja postawiła na własną platformę. TVN Player to najlepsza darmowa usługa w tym zestawieniu. Aplikacja pozbawiona jest jakichkolwiek opłat. Sam możesz zdecydować w jakiej rozdzielczości chcesz oglądać programy. Oferowana jest również jakość HD. Zobaczysz tutaj większość programów tworzonych na potrzeby kilku telewizji z logo TVN. Problemem może być dla wielu duża ilość reklam przed i w trakcie oglądania programu. Ale come on usługa jest w stu procentach darmowa. Irytował mnie trochę interfejs. Mimo, że intuicyjny to jednak troszkę toporny.

VOD TVP


Na koniec propozycja od Telewizji Polskiej. Aplikacja zawiera archiwum najpopularniejszych seriali i programów emitowanych na kanałach TVP w ostatnich latach. Oprócz tego znajdziesz tam też program telewizyjny. Dostęp do materiałów jest darmowy nie uswiadczysz tu jednak jakości HD.

Z tabletu zrobiłem sobie swoją własną małą telewizję. Z poziomu czterech aplikacji mam dostęp do większości polskich produkcji telewizyjnych o każdej porze. A jeżeli zainteresujesz się również ofertą HBO GO, to możesz swój tablet przekształcić w małe, podręczne kino.

Znasz jakieś inne aplikacje, które uczynią z tabletu jeszcze pełniejsze kino domowe?

To może Cię zainteresować:

Przeczytaj poprzedni wpis:
post-pc
Sprawdźmy czy nastała już era post-pc

W ostatni piątek przyszła do mnie przesyłka z firmy Benger. W środku znajdował się tablet VersaTab.  Ekran o przekątnej 9,7...

Zamknij